Szybki i skuteczny sposób na mocny ból gardła

 

Obudziłam się dziś rano przeciągając się radośnie z nadzieją na cudowny nowy dzień. Promienie wschodzącego słońca czule muskały moją twarz. Aż tu nagle poczułam ogromną gulę wypełniającą moje gardło. Na dodatek gula ta miała tysiąc szpileczek, które bezlitośnie kłuły mnie przy każdej próbie przełknięcia śliny. Ponadto zerknęłam na zegarek, który bezlitośnie pokazywał, iż za około dwie godziny należy ruszyć naprzód ku swym niecierpiącym zwłoki obowiązkom, które mają w nosie, że w moim gardle dzieje się trzecia wojna światowa.

Zamiast usiąść i zapłakać nad swoim losem postanowiłam dzielnie stawić czoła mojemu wrogowi: GULI. Natychmiast, nie czekając, aż wróg zbierze więcej wojska zabrałam się za przygotowywanie oręża do walki z moim napastnikiem.

Na pierwszy ogień poszedł olej kokosowy, którego łyżeczkę rozpuściłam w ustach i dzielnie płukałam moją jamę ustną przez około 10 minut. Następnie do akcji wkroczył propolis, którego 5 kropelek rozpuściłam w połowie szklanki letniej wody i gotowa do boju o zdrowie mojego gardła zawzięcie wypłukałam je tą miksturą. Trzeci w kolecje stał nieustraszony Amol, którego około 10 kropli rozpuściłam w połowie szklanki letniej wody i znowu wypłukałam gardło w nadziei na zwycięstwo. Na koniec chcąc być pewna, iż wróg na pewno wycofał się z zajmowanego terenu postanowiłam wyszorować zęby. Natychmiast poczułam ulgę… zwarta i gotowa ruszyłam na podbój świata;)

A tak już na poważnie, to sposób ten niejednokrotnie ratował mi życie, postanowiłam więc się nim podzielić. Mam nadzieję, iż wam również pomoże. Stosuję go tylko w przypadku ostrego bólu gardła! Na lekki ból wystarczy zastosować jedną z wyżej wymienionych mikstur. Oczywiście nie jestem lekarzem, więc nie jest to profesjonalna porada, a jedynie wynik moich doświadczeń w walce o szybkie i skuteczne wyleczenie bolącego gardła. Jeśli ból powróci, bądź będzie się utrzymywał warto powtórzyć kurację i jak najszybciej udać się do lekarza.

Pamiętajmy, iż ból gardła jest oznaką infekcji,która zagnieździła się w naszym organiźmie. Warto więc zadbać o siebie na każdym polu. Należy zatem pić dużo ciepłych napojów, spożywać jak najwięcej świeżych warzyw i owoców, a także zaserwować sobie jak nawięcej naturalnych mikstur pokrzepiających nasz organizm. W najlepszym przypadku powinno się jak najszybciej wskoczyć do łożka, aby jak najwięcej odpoczywać.  Moja metoda, mam nadzieję, posłuży tym, którzy niestety nie mogą sobie pozwolić na luksus odpoczynku  i muszą szybko wracać do codziennych obowiązków.

Ściskam mocno,

Wiola.

 

 

 

You may also like